Niveau | 2 |
Leerweg | bbl |
Dag/avond | Dagopleiding |
Duur | 2 jaar |
Crebo | 25168 |
De opleiding duurt twee jaar. Daarin krijg je les op school, maar leer je vooral in de praktijk. Vier dagen in de week werk je namelijk bij een erkend horecabedrijf in de regio. Daar ontdek je onder de juiste begeleiding bijvoorbeeld hoe je gasten ontvangt. Maar ook hoe je op een professionele manier de heerlijkste gerechten uitserveert. Je leert de belangrijkste taken van een gastheer/vrouw. Denk hierbij aan:
Iedere opleiding heeft keuzedelen. Keuzedelen geven je opleiding een meerwaarde. Je kunt kiezen voor verbreden of verdiepen in het beroep zodat je interessanter wordt voor de arbeidsmarkt. Of je kunt kiezen voor keuzedelen die bijdragen aan een betere doorstroom naar een volgende opleiding.
Als gastheer of gastvrouw heb je een belangrijke taak: je gasten een fijne tijd bezorgen. Van het aannemen van jassen en het uitserveren van gerechten tot en met een advies over de wijn: met jouw houding, hulp en gastvrijheid maak je het iedereen naar de zin.
Of je nu werkt in een restaurant, in een hotel of op een feestlocatie: in dit beroep ben je altijd met mensen bezig. Gastheren en gastvrouwen die uitblinken in hun vak hebben dan ook een positieve uitstraling en een sociaal karakter. Je gasten staan voor jou altijd op nummer een, zónder dat je het commerciële belang uit het oog verliest. Eigenlijk is het heel eenvoudig: jij zorgt ervoor dat gasten graag terugkomen. En dat is prachtig werk.
Een belangrijk onderdeel van elke beroepsopleiding is de beroepspraktijkvorming (bpv). Tijdens je opleiding werk je minimaal 24 uur per week bij een erkend leerbedrijf. Hier leer je de praktijk van je beroep.
Je werkt vier dagen per week bij een erkend leerbedrijf en komt één dag per week naar het Koning Willem I College.
Kijk op www.stagemarkt.nl voor een erkend leerbedrijf.
Aanmelden voor deze opleiding? Klik dan op 'Aanmelden voor deze opleiding' en volg de stappen.
Let op! Om te kunnen starten met een bbl-opleiding, moet je werk hebben bij een erkend leerbedrijf. Alle erkende leerbedrijven vind je op stagemarkt.nl. Heb je nog geen leerwerkplek? Aanmelden is wel mogelijk, maar je wordt pas ingeschreven als je werk hebt!
Meer informatie over aanmelden vind je hier.
Deze opleiding wordt ook in samenwerking met Van der Valk Hotel & Restaurants aangeboden. Bij deze variant krijgen studenten een arbeidscontract bij Van der Valk.
Het is mogelijk om de opleiding in 1 jaar af te ronden. In een persoonlijk gesprek worden de mogelijkheden besproken.
Mbo-opleidingen op niveau 3.
Verplichte kosten | ||
Ministerie (cursusgeld) | € 270,- | |
Leerjaar 1 | € 286,- | |
Leerjaar 2 | € 269,- | |
Cursusgeld (jaarlijks) is verplicht wanneer je op 1 augustus van het nieuwe schooljaar 18 jaar of ouder bent. |