Het Koning Willem I College neemt deel aan EduXR Library, een internationaal samenwerkingsproject tussen Vlaamse en Nederlandse onderwijsinstellingen, bedrijven en kennisorganisaties. In dit project werken partners samen aan een gedeelde bibliotheek waarin XR-toepassingen (Extended Reality) – zoals Virtual, Augmented en Mixed Reality – kunnen worden uitgewisseld en hergebruikt.
XR staat voor Extended Reality: een verzamelnaam voor Virtual Reality (VR), Augmented Reality (AR) en Mixed Reality (MR). Het doel van EduXR Library is om opleidingen in de zorg- en energiesector toekomstbestendiger, innovatiever en toegankelijker te maken.
De arbeidskrapte in de zorg, energiesector, ICT en het onderwijs is groot. Aan beide kanten van de Vlaams-Nederlandse grens zijn tienduizenden nieuwe vakmensen nodig. XR biedt kansen om studenten, werkenden en zij-instromers beter op te leiden en bij te scholen. Zo kunnen medische procedures of complexe elektrotechnische handelingen veilig worden geoefend in virtuele omgevingen.
Toch wordt XR in het onderwijs nog beperkt gebruikt. XR-toepassingen worden vaak los van elkaar ontwikkeld en werken niet goed samen. Hierdoor raken opleidingen afhankelijk van één leverancier en moeten zij soms meerdere keren hetzelfde laten ontwikkelen. Dit maakt het lastig om XR breder in te zetten. Daarnaast is de samenwerking tussen Vlaamse en Nederlandse opleiders nog beperkt, terwijl zij met vergelijkbare uitdagingen te maken hebben.
Met EduXR Library gaan we drie dingen doen:
Het project is een samenwerking van Vlaamse en Nederlandse partners.
Onderwijsinstellingen
Bedrijfs- en netwerkpartners
Klankbordgroep
EduXR Library wordt gefinancierd door Interreg Nederland-Vlaanderen en ontvangt co-financiering van Provincie Antwerpen en Provincie Noord-Brabant.
Zo werken we samen aan toekomstbestendige en toegankelijke opleidingen in de zorg- en energiesector.