De afdeling Mobiliteit & Logistiek neemt al sinds enkele jaren deel aan de Junkyardrace met een team laatstejaarsstudenten. Dit jaar hebben wij voor het eerst een docententeam opgezet waarbij eerste- en tweedejaars studenten hebben meegeholpen. Vrijdag 31 oktober was deze Junkyardrace op het TT Circuit in Assen! Onze BMW E46 heeft maar liefst zes uur lang gereden — en dat zonder één schrammetje.
Zes collega’s — coureurs Herman, Jeffrey, Bart Jan, Niels, René en Daniël — stapten om de beurt in en reden ieder twee keer een half uur. En wát hebben ze dat goed gedaan! Zelfs Max Verstappen had moeite gehad om ze bij te houden.
De regels waren scherp: geen rondetijden onder 2 minuten en 11 seconden, anders tijdstraf! Inhalen mocht, maar elkaar van de baan duwen natuurlijk niet.
Tijdens de coureurswissels stonden onze studenten paraat om banden en olie te checken. Alles liep als een geoliede pitstopmachine — pure teamwork tussen onderwijs en praktijk. En alsof dat nog niet genoeg was: de hele race werd live gestreamd vanuit de cockpit! Wat een dag, wat een samenwerking, wat een vakbazen! Maar vooral wat een leuke dag!
De volgende JunkYard staat gepland op vrijdag 10 april 2026 op het circuit van Zandvoort (studententeam) en op vrijdag 30 oktober 2026 op het TT circuit Assen (docententeam).