Salonmanager barbier

Salonmanager barbier

In het kort

Met de opleiding salonmanager barbier leer je een barbershop aansturen, klanten goed helpen en zorgen voor kwaliteit, service en een fijne sfeer in de salon.

Download PDF brochure
  • Leerweg / niveau: bol / 4
  • Startmomenten: augustus
  • Duur: 3 jaar
  • Crebo: 27133
Ook te volgen als bbl-opleiding

Je vindt deze opleiding op de volgende locatie(s):

Met deze 3-jarige mbo niveau 4-opleiding salonmanager barbier leer je alles over stijl, vakmanschap en het aansturen van een barbershop. Je leert baarden en snorren verzorgen, knippen en stylen. Daarnaast leer je hoe je klanten een fijne en ontspannen ervaring biedt en hoe je kwaliteit en service bewaakt. Ook blijf je op de hoogte van de nieuwste trends en technieken in het kappersvak. 

Op school volg je algemene vakken zoals Nederlands, rekenen en burgerschap. Daarnaast krijg je vakken die horen bij de opleiding salonmanager barbier, zoals leidinggeven en ondernemen. 

Elke opleiding heeft keuzedelen. Je kiest zelf welke keuzedelen je volgt. Zo kun je je kennis verbreden of je verder verdiepen in het beroep. Dit helpt je om je te onderscheiden op de arbeidsmarkt of om door te stromen naar een vervolgopleiding. 

Alle studenten van deze opleiding beginnen samen met de module 'Introductie op het kappersvak'. Tijdens deze module leer je de basisvaardigheden van het kappersvak. Zo leer je bijvoorbeeld hoe je een schaar vasthoudt. Naast deze basismodule volg je ook nog andere modules, denk dan aan modules als 'Klantcontact en haarverzorging', 'Föhnen' en 'Knippen’ en ‘Baard trimmen’, alles afgestemd op de heer, een echte barbier. In welke volgorde je de modules volgt bepaal jij! Dit overleg je natuurlijk wel met jouw coach en stagebegeleider.

Kies je voor de opleiding Salonmanager barbier? Dan volg je na afronding van de basis de modules als ‘”Knippen en snijden van het haar’, ‘Scheren en masseren’ en ‘Blijvend omvormen’. Daarnaast leer je ook hoe je leidinggeeft. Dit leer je tijdens de modules ‘Ondernemen’ en ‘Haarmodelijn ontwikkelen en training geven’.

In iedere module volg je theorielessen, praktijklessen en examens. Het barbierenvak leer je nou eenmaal door te doen! Daarom oefen je vaak met echte modellen. Je bent zelf verantwoordelijk voor het regelen van modellen voor de praktijklessen en examens.

 

De hele dag in een klaslokaal zitten luisteren? Juist niet!

Extra oefenen tijdens de praktijklessen doe je in de Salon: de kapsalon van het Koning Willem I College. Samen met andere studenten ben je verantwoordelijk voor alle werkzaamheden in de Salon. Van het maken van afspraken tot aan het ontvangen van klanten. En van het adviseren tot aan het uitvoeren van behandelingen. In de Salon komen échte klanten. Zo doe je extra ervaring op! Gaaf toch?​ 

Echt aan de slag! Ieder leerjaar loop je stage bij een erkend leerbedrijf. Wanneer en hoe vaak je stage loopt is per leerjaar verschillend. Wat je op school hebt geleerd, breng je tijdens de stage in de praktijk.  

Je kiest zelf bij welk leerbedrijf je dit doet, maar het is wel belangrijk dat het leerbedrijf erkend is. Op www.stagemarkt.nl vind je alle erkende bedrijven.  

Met een diploma van de opleiding Salonmanager barbier kun je direct aan het werk als barbier. Je kunt werken in een barbershop, herenkapsalon, kapsalon in een verpleeghuis of een gespecialiseerde kapsalon. Ook kun je voor jezelf beginnen en bij klanten thuis werken. 

Tijdens je werk plan je afspraken, ontvang je klanten en zorg je voor een schone en nette salon. Je doel is dat klanten zich welkom voelen en met een goed gevoel de salon verlaten. Dit doe je door goed te luisteren naar hun wensen en professioneel advies te geven. Je voert verschillende behandelingen uit en geeft advies over haar- en verzorgingsproducten. 

Elke klant is anders en heeft andere wensen. Dit maakt het werk als salonmanager barbier afwisselend en uitdagend. De mogelijkheden binnen het kappersvak zijn groot. 

Met je diploma Salonmanager Barbier (niveau 4) op zak kun je kiezen voor een hbo-opleiding.   

Verplichte kosten
Ministerie (lesgeld) € 1458,-
Leerjaar 1 € 200,-
Leerjaar 2 € 200,-


Lesgeld (jaarlijks) is verplicht wanneer je op 1 augustus van het nieuwe schooljaar 18 jaar of ouder bent. Vermelde kosten zijn voor schooljaar 2025-2026.


Vrijwillige kosten
Leerjaar 1 € 50,-
Leerjaar 2 € 50,-

Om te kunnen starten met de opleiding salonmanager heb je nodig:

  • een vmbo-diploma kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg
  • of een mbo-diploma niveau 2
  • of een mbo-diploma niveau 3
  • of minimaal een overgangsbewijs van havo 3 naar havo 4 of van vwo 3 naar vwo 4

Heb je een mbo-diploma kapper niveau 2?
Dan is een versneld traject mogelijk. In een persoonlijk gesprek worden de mogelijkheden besproken.

Een schooldag

Dag
Maandag
​​Module praktijk  
Lunch
pauze
Theorie over de praktijk  
Nederlands  
Leerlab  
* Dit is een voorbeeld van hoe een schooldag eruit zou kunnen zien.
70% Praktijk
30% Theorie
Hoeveel tijd ben je bezig in de praktijk?

Hoe je een goede salonmanager wordt? Dat leer je pas echt in de praktijk! Daarom ben je tijdens de opleiding salonmanager barbier ongeveer 70% van de tijd bezig in en met de praktijk.

Gebouw locatie Vlijmenseweg

Locaties

Je vindt deze opleiding op de volgende locatie(s):

Telefoon: 073 624 9 624
Meer over deze locatie


Hoofdingang: Henri Dunantstraat
Copyright Koning Willem I College 2026