In het kort

Wat maakt jou uniek als Fashion Designer? Ontdek jouw creatieve identiteit en vertaal die naar mode met een eigen verhaal tijdens de opleiding fashion designer!​

Download PDF brochure
  • Leerweg / niveau: bol / 4
  • Startmomenten: augustus
  • Duur: 3 jaar
  • Crebo: 25687

Je vindt deze opleiding op de volgende locatie(s):

Tijdens de opleiding onderzoek je wat jou inspireert, raakt en motiveert. Vanuit jouw persoonlijke visie ontwikkel je concepten die je vertaalt naar eigen modeontwerpen en collecties. Je leert werken met trends, doelgroepen, storytelling, duurzaamheid en ontwerpmethodieken. Daarnaast ontwikkel je praktische vaardigheden zoals patroontekenen en naaitechnieken, zodat je jouw ideeën ook kunt realiseren.

Naast de vakgerichte lessen volg je algemene vakken zoals Nederlands, Engels, rekenen en burgerschap.

Iedere opleiding heeft keuzedelen. Verbreed je liever jouw kennis? Of kies je liever voor verdieping in een beroep? Met verschillende keuzendelen zoals HBO kunst, ondernemerschap of Artwork en Dessins onderscheid jij je in het werkveld of stroom je makkelijker door naar een vervolgopleiding.

Tijdens de opleiding werk je aan praktijkgerichte opdrachten waarin je stap voor stap groeit als ontwerper. Je start in de oriëntatiefase, waarin je kennismaakt met de opleiding, je medestudenten en verschillende manieren van ontwerpen. Daarna leg je in de kernfase een stevige basis in ontwerp, conceptontwikkeling en maakvaardigheden. Deze fase sluit je af met examens.

In de verdiepingsfase krijg je steeds meer ruimte om jouw eigen ontwerpvisie te ontwikkelen. Je verdiept je in thema's die aansluiten bij jouw persoonlijke interesses, talenten en creatieve identiteit. Je werkt aan steeds complexere opdrachten en leert jouw ideeën professioneel uit te werken.

In de afstudeerfase loop je stage en werk je toe naar een afstudeerproject waarin jouw persoonlijke visie als ontwerper centraal staat. Je onderzoekt, experimenteert, ontwikkelt een concept en vertaalt dit naar ontwerpen die je professioneel onderbouwt en uitwerkt. Vanuit dit proces ontstaat een persoonlijke eindcollectie die je presenteert tijdens de Graduation Show.

De hele dag in een klaslokaal zitten luisteren? Juist niet!

Op school wissel je ontwerp- en praktijklessen af. Je werkt aan onderzoek, trendanalyses, conceptontwikkeling en ontwerpopdrachten. Daarnaast leer je atelier hoe patronen, materialen en technieken bijdragen aan een sterk ontwerp. Zo ontdek je hoe een idee uitgroeit tot een professioneel modeconcept.

In het derde leerjaar van de opleiding fashion designer loop je stage. Wat je op school hebt geleerd, breng je tijdens de stage in de praktijk.​

​Je kiest zelf bij welk leerbedrijf je dit doet, maar het is wel belangrijk dat het leerbedrijf erkend is. Op www.stagemarkt.nl vind je alle erkende bedrijven.

Na je opleiding kun je op verschillende plekken in de modebranche aan de slag. Denk aan functies op het gebied van design, styling, productontwikkeling, visual content of e-commerce. Je werkt mee aan het ontwikkelen, presenteren en verbeteren van modecollecties. Door de combinatie van creativiteit, conceptontwikkeling en technische kennis ben je breed inzetbaar binnen het werkveld.

Wil je jezelf verder ontwikkelen als ontwerper? Met een mbo-diploma niveau 4 kun je doorstromen naar het hbo. Veel van onze studenten kiezen voor een vervolgopleiding binnen mode, design of kunst, waar zij hun creatieve ontwikkeling verder verdiepen.

Verplichte kosten
Ministerie (lesgeld) € 1511,-
Leerjaar 1 € 465 (excl laptop),-
Leerjaar 2 € 45,-
Leerjaar 3 € 45,-


Lesgeld (jaarlijks) is verplicht wanneer je op 1 augustus van het nieuwe schooljaar 18 jaar of ouder bent. Vermelde kosten zijn voor schooljaar 2026-2027.


Vrijwillige kosten
Leerjaar 1 € 480,-
Leerjaar 2 € 95,-
Leerjaar 3 € 80,-

Om te kunnen starten met deze opleiding heb je nodig:

  • een vmbo-diploma kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg

  • of een mbo-diploma niveau 2

  • of een mbo-diploma niveau 3

  • of minimaal een overgangsbewijs van havo 3 naar havo 4 of van vwo 3 naar vwo 4

Na je aanmelding ontvang je een thuisopdracht waarin je alvast laat zien wie jij bent en wat jou inspireert. Tijdens de matchingsdag bespreek je deze opdracht met een docent en een student. Zo krijgen we een beeld van jouw motivatie en ontdek jij of de opleiding bij jou past.

Let op: Voor deze opleiding geldt een maximum aantal plaatsen. Er kunnen maximaal 75 studenten starten. Meld je dus op tijd aan, want als het aantal aanmeldingen het maximum bereikt, kunnen we helaas geen nieuwe studenten meer toelaten.

Wist je dat?

Er aan het einde ...

... van deze opleiding een grote modeshow is? Alle laatstejaars studenten van de opleiding fashion designer presenteren dan hun eigen ontworpen collectie! 

Ervaringen van (oud)-studenten


Het project van alumni studente Hieke is te zien op de Dutch Design Week.

Hieke Kreileman is alumni van het Koning Willem I College. Afgelopen studiejaar deed zij met haar project mee met King’s Fashion, de eindexamenshow voor de opleiding Fashion designer. Dit project is deze maand ook te zien op de Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven, van 19 tot en met 27 oktober 2024.

Hieke Kreileman | Alumni studente Fashion Designer

Lees verder
Hieke Kreileman

Beau exposeerde op de Dutch Design week me haar afstudeeropdracht

Wanneer bezoekers Beau’s expositie bekijken tijdens de Dutch Design Week, hoopt zij hen een moment te geven om letterlijk en figuurlijk stil te staan bij hun leven, hun normen en waarden. “Ik wil geen deel uitmaken van de mode-industrie om gewoon maar iets neer te zetten waarvan mensen denken: oh, mooi en creatief,” legt Beau uit. “Nee, ik wil dat ze nadenken over waarom ik dit zo heb gedaan en hoe ze er zelf over denken.” Mode met een boodschap.

Beau Riet | Alumni studente Fashion Designer

Lees verder
Beau Riet

Een schooldag

Dag
Maandag
Weekstart  
Workshop  
Pauze
 
Atelier  
Lunch
pauze
Beroepsplein  
* Dit is een voorbeeld van hoe een schooldag eruit zou kunnen zien.
Meetlint en tekeningen van kledingstukken
60% Praktijk
40% Theorie
Hoeveel tijd ben je bezig in de praktijk?

Ongeveer 60% van de opleiding fashion designer besteed je in en aan de praktijk! De lessen die je volgt op het Koning Willem I College zijn voor het grootste gedeelte gericht op de praktijk.

Opleiding
in cijfers

Student tevredenheid 6,3
6,8 landelijk
Geslaagde studenten 73%
58% landelijk
Afgestudeerden met werk -
83% landelijk
Gebouw locatie Vlijmenseweg

Locaties

Je vindt deze opleiding op de volgende locatie(s):

Telefoon: 073 624 9 624
Meer over deze locatie


Hoofdingang: Henri Dunantstraat

Niks missen?

Volg de opleiding fashion designer op social media en blijf op de hoogte van het laatste nieuws!

Copyright Koning Willem I College 2026